Svensk Solenergi / Medlemsföretag / Medlemsföretag 2021
  • Print
  • Facebook
  • LinkedIn

Medlemsföretag 2021

Medlemslistan uppdateras kontinuerligt. Vi håller på att utveckla en ny hemsida och där kommer medlemsföretagen synas tydligare. I nuläget finner ni mer utförlig information om medlemsföretagen som var medlemmar även förra året under fliken medlemsföretag 2020. 

 

Organisation Kontaktperson
202 Trading Urban Johansson
Absolicon Solar Collector Joakim Byström
Advokatfirman Lindahl Per-Anders Bengtsson
Affärsverken Karlskrona Robbert Prinselaar
Agronola Lars Åbom
Ahlström Solutions  Anna Ahlström
AIP Management David Jensen 
Air By Solar Dan Airosto
Akademiska Hus Thomas Hanson
Aktea Energy Stefan Lindsköld
Albinssons Energicenter Roger Albinsson
Aldu Solenergi Alex Andreasson
Alfa Solvind i Skåne Jonas Lundberg
Alight Wilhelm Löwenhielm
Alstra Nordic Michael Jönsson
Andersson & Hultmark Per-Erik Andersson-Jessen
APM Avesta persienn & markis Fredrik Nyhlén
Aprilice / Norden solar Jing-Wei Cheng
Arvika Kraft Niclas Olsson
Atum energi Mattias Andreasson
Axpo Sverige Tomas Sjöberg
Bixia Stefan Braun
Brand Group Energy Johan Hedström
Bredsands El & Solteknik Emil Ekström
C4 Energi Martin Holmén
Cardipoint Jan-Eric Wilén
Cell Solar Nordic Mats Alsmyr
Checkwatt Dan-Eric Archer
CIT Energy Management Maria Hägermark
Co2Pro Henrik Kayerød Jochumsen
Consize Görgen Nordin
CW Lundberg industri Bengt Lundberg
Dala Solenergi Mats Rudin
Dalakraft Anki Gustafsson
Delabglava Bengt Danielsson
Dt energi Tobias Henriksen
E.ON Energilösningar Niklas Johansson
Ecokraft Oscar Gustavsson
ECOScience Mikael Jonsson
Egen Energi Sweden Mattias Olsson
Ekeberga Technology Glenn Andersson
Ekologisk energi Eva Ljungfelt
EKSTA Bostads Christer Kilersjö
El av sol Nordic Markus Thulin
Elektra Niko Sioutas
Elians Group Olof Hansson
Elison Wahlin Advokatbyrå Niclas Elison
Ellevio Kristina Tidner
Elterm i Alingsås  Peter Andrén
Eltjänst i Falköping Erik Kyrkander
EMG Energimontagegruppen  Paul Gummesson
Enable Energy Sve Staffan Johansson
Enequi Julia Erikson
Energi SOLVIND Michael Borgudd
Energi-Center Nordic Sven-Ove Axelsson
EnergiEngagemang Sverige Anna Skördare
Energiförbättring Väst Johan Ahlgren
Energiprojekt i Stockholm Mikael Gripenberg
Energiverkstan 2030 Gert Johannesson
Energy Effective Solutions Ida Norström
Eunell Solar AB Johan Schleimann-Jensen
European Energy Sverige Ted Bergdahl
Everöds Elbyrå Anders Bengtsson
EWS GmbH & Co. KG Stephan Boedler
Falu solenergi Jesper Johansson
Fenix Solar AB Eric Witt
Ferroamp Elektronik  Mattias Nyström
Flens Solel Ove Fredriksson
Forsbergs VVS & Energiteknik Daniel Forsberg
Franzén Energiteknik Hugo Franzén
Free Energy Lars Andrén
Freebo Mathias Abrahamsson
Friendly Power Eva-Lotta Zachrisson
FRONIUS Sverige  Petsen William
Futura Energi Erik Englert
Gisle Innovations Bert-Inge Augustsson
Glava Energy Center Magnus Nilsson
GoSolenergi Nils Henoch
Gridcon solcellsteknik Pelle Pettersson
GruppSol  Daniel Magnergård
Guld Sol byggen Patrik Gullberg
Gårdstensbostäder Michael Pirosanto
Göteborg Energi Rebecca Palmgren
Halmstads energi och miljö Elin Olsson
Halmstads kommun Sven-Ingvar Petersson
Harju Elekter Thomas Andersson
HERO Solkraft  Henrik Zetterdahl
Herrljunga Elektriska Peder Redig
HESAB Mari Rydqvist
Heta utbildningar Carina Astriddotter
HPSolartech Björn Modée
HS Energi & Klimat Henrik Sundberg
HSB Magnus Ulaner
Huawei Patrik Salklev
IBC Solar Axel Alm
Idola Solkraft  Haris Music
Implementa Sol Margareta Krook
Incoord Installationscoordinator Jonathan Marstorp
Innovatum Mats Bjälkholm
IOS Luftvärmecenter Inge Olsson
JB EcoTech Solenergi Jonas Buddgård
JN Solar Johan Nilsson
Jämtkraft Lars Jönsson-Loo
Jönköping energi Carl-Johan Axén
Kalmar Energi försäljn Maria Schwartz
Klimatprojekt i Mälardalen Ralf Timmerman
Kopernicus Daniel Medlöv
Kostal Solar Electric Leif Svantesson
Kraftpojkarna Christian Tapper
Kraftringen Åsa Hedman
Krannich Solar Michael Wenngren
Kretsloppsenergi i Kummelnäs Mikael Borgh
Krylbo elmontage Tomas Kindmark
K-utveckling engineering Björn Svensson
Lantbrukarnas riksförbund Niklas Bergman
Leva i Lysekil Jenny Andersson
Locum Mika Tuomikoski
Lundgrens el Mattias Andersson
Mannheimer Swartling Advokatbyrå Madeleine Edqvist
Mapab Solar Mikael Kaack
Midsummer Joel Brink
Miljö-, VVS- & Energicenter Michael Malmgren
Modity Energy Trading Andreas Gillheim
Mälar bygg & montageservice Christer Sundström
Mälardalens högskola Bengt Stridh
Neoen Markus Norden
Nibe Sven Hallbeck
Nirosys/Nirosolar Saeed Najafi
Norconsult Thule Brahed
Nordic Energy Partner  Thomas Kållin
Nordic Solar Daniel Gruvborg
Nordins Sol & Fiber  Marco Lantz
Nordströms el Roger Eriksson
Nästegården Energi Paul Bothén
OTM Eko Energi Tommy Bergström
Otovo Babak Tighnavard
OX2  Michiel van Asseldonk
Paneltaket Martin Johnsson
Paradisenergi Johan Paradis
PE Teknik och arkitektur Johan Ejerblom
Penthon Andreas Pfister
PFA Solteknik  Jonas Bergqvist
PPAM Andreas Molin
Prokompetens i Sverige  Gert-Inge Ljungberg
Reactive Experts  Roger Andreason
Rejlers Jenny Edfast
RES Renewable Norden Matilda Afzelius
Riksbyggen  Mari-Louise Persson
RISE Peter Kovacs
Roslagssol Peter Forslund 
SAJ Electric Europe Elaine Yang
Save-by-Solar Sweden Linus Baihofer Werner
Schletter UK  Nancy Yell
Sell Power Nordic  Erik Humlen Kirbe
Senergia Thomas Lithner
SERC Högskolan Dalarna Chris Bales
Sesol Victor Salomonsson
Själevads el Peter Sjölund
Skanska Sverige  Emma Eliasson
Sluta Gräv  Niclas Johansson
Smart Solar Norden Samer El-Khatib
Solar Polar  Rasmus Andersson
Solar Supply Sweden Jon Persson
Solarclarity Sten Carler
SolarEdge Technologies Martin Berggren
Solarenergy Scandinavia Erik Katus
SolarFuture Sverige  Jenny Ahlqvist de Souza
Solarisenergi i Visby  Tord Pettersson
Solaritet Karl Sundblad
Solarwork Sverige Carl-Olof Wilhelmsson
Solcellen Reine Bergslo
Solcellsbyggarna Boxholm Anders Wirf
Solcellskollen Erik Wallnér
Solelexperten Umeå Eduard Stepanov
Solelgrossisten Mikael Johansson
Solenergi Göteborg Emelie Lind
Solenergi Partner SP  Richard Domanski
Solenergimontage i Sverige Gustaf Lundgren
Solenergispecialisten i Norden Kasper Hellström
Solens Energi Anders Edlund
Solexperterna Värmland Bernhard Ranke
Solfabriken Ugglum Patrik Zimonyi
Solinnovation i Värnamo Pär Kristensson
Solkompaniet Petter Sjöström
Solkompaniet Konsult Sverige Axel Alm
Solkraft EMK Urban Aheinen
Solkraft i Viby Per Halldin
Sollux Energi Linus Holmberg
SolNord Ludvig Friberger
Solortus Lisa Rosenblad
Solotec Energiteknik  Johan Halbeck
Solsystem Sverige  Elin Johansson
Soltech Energy Josefin Solander
Soltechs DB: Measol  Marcus Nylund
Soltechs DB: Merasol Stefan Jennefalk
Soltechs DB: Soldags Anders Olsson
Soltechs DB: SolTech Sales & Support Sara Klingberg
Soltechs DB: Swede Energy Christoffer Caesar
Solverket Norden Bengt Andersson
Solvio Mohamed Ezzo
Solvision Joakim Jerreholt
SpiraTek Lars Höglund
STUNS Hans Nyhlén
Ställningsskolan Jimmy Hassel
Sun4Energy Group Mattias Leijon
SunnyFuture Christer Rygaard
Sunroof Lech Kaniuk
Sunsolutions by Telecon Lars Laurin
Susanna – Sustainable and natural Susanna Norrby
Sustainable Business Partner  Andreas Backström
SVEA Renewable Solar Björn Lind
Svenska Bostäder Pia Hedenskog
Svenska Energiprojekt  Jonas Gustafsson 
Svenska Solcellsanläggningar Jonas Östergård
Svenskt Byggmontage Birgitta Krull
Svesol solvärmesystem Stefan Enerud
Sweco Anna-Maria Roslund
Swedensol Anders Gustavsson
Takkraft Niclas Lindberg
Telge Energi AB Stefan Sundelius
Trollhättan Energi Jonas Bergqvist
Trygg Solenergi Besiktning & Service Sverige  Frida Malmgren
Tröingebergs el & VVS Bengt-Ola Olsson
Täta Tak Energi Sverige Isak Radomski
Uddevalla Energi Fredrik Jostby
Umeå Energi Elhandel Lena Ahlgren
Upplands Energi Produkt och Miljö Jenny Karlsson
Uppsala universitet Marika Edoff
Utellus Kia Agerhem
Valk Solar Systems Nordics Simon Andrén
VallaCom Henrik Ahlin
Varmitek Måns Nielsen
Vasakronan Ulf Näslund
Vattenfall Jörgen Eriksson
Vattenfall Eldistribution Frida Jones
Veosol Teknik Johan Ingvarsson
Viessmann Värmeteknik Per Carlsson
VOE Service Krister Hillefors
Vårgårda Solenergi Daniel Fritzon
Västfastigheter Kristina Käck
Växjö Energi Petra Nilsson
Weland stål Alexander Hermansson
Wettersol Christian Friis
WSP Sverige  Charlotta Winkler
Yokk Solar Jonas Malmström
Zenitec Pierre Mattsson
ÅF-Infrastructure  Elin Elmehag
Öresundskraft Marknad  Filip Wiqvist
Östersundshem Karin Österberg